V dalším kole jsme zajížděli k papírově nejtěžšímu zápasu sezóny. Utkali jsme se na hřišti Pátku, tedy celku, který jasně vedl okresní přebor. Domácí, kteří na jaře neztratili ani bod, za celou sezónu prohráli pouze jednou v Městci Králové a na domácím hřišti ztratili body také pouze jednou za bezbrankovou remízu s Loučení. Pátku navíc zisk pouhého bodu zajišťoval jistotu postupu a domácí se tak před zápasem chystali na postupové oslavy. Nás navíc přijelo po minulém bídném výkonu autobusem povzbudit pouze přibližně 20 nejvěrnějších fanoušků a tak se zajímavý duel odehrával pouze před cca 90 diváky.

Utkání začalo s velkým zpožděním, neboť domácí měli problémy s tiskem zápisu o utkání. Když už zápas konečně začal, tak se do nás Pátek zakousl a prvních dvacet minut nás mačkal a vypracovali si tři vyložené šance. Ve všech se ovšem zaskvěl náš brankář Z. Janura. Postupně ovšem tlak domácích ustával. Potom ovšem přišla slabá střela páteckého útočníka, která s pomocí teče zamířila do protipohybu našeho brankáře a rázem jsme prohrávali. Při bránění se navíc zranil D. Král a my jsme poprvé v zápase museli sáhnout k vynucenému střídání. Jen o několik minut později byl před vápnem faulován P. Bouška, k míči se postavil J. Jílek a trestný kop nemohl zahrát lépe, střelou do šibenice o tyč srovnal skóre. Vyrovnávací branka domácí evidentně zaskočila a do konce poločasu se hrál vyrovnaný zápas bez šancí na obou stranách.

Druhý poločas opět pokračovala aktivita domácích, kteří drželi míč častěji na svých kopačkách, ale dokázali si vypracovat už pouze dvě vyložené šance, kterou opět zlikvidoval vynikající Z. Janura. Naopak my jsme byli směrem dopředu mnohem aktivnější a také nebezpečnější. P. Bouška se proháčkoval do vápna a jeho střela skončila těsně na boční síti. Poté dvakrát nebezpečně pálil ze standartní situace J. Jílek. Během druhého poločasu jsme výborně eliminovali hru domácích, kteří jsou bezpochyby výborní fotbalisté, ale s přibývajícím časem se na jejich kopačky vkrádala nervozita. V 81. minutě jsme navíc udeřili, když si na centr D. Hejduka naskočil J. Říha, trefil nejprve tyč, ale z dorážky nás poslal do vedení. Při zakončení byl navíc sražen bránícím hráčem a musel vystřídat. Jeho náhradník A. Michl ho ovšem zastoupil na výbornou a po chvíli na hřišti šel důrazně za dalším centrem a donutil domácího obránce k vlastní brance. Pátek poté vrhl vše do útoku, ale dokázal pouze snížit, když v poslední minutě prošel hráč do našeho vápna, jeho přihrávku Z. Janura pouze zblokoval, ale osamocený útočník neměl problémy doklepnout míč do prázdné branky. Víc už se na hřišti ovšem nestalo, protože ihned po odpískání rozhodčí ukončil zápas.

My jsme tak po předchozím tragickém zápase předvedli jeden z našich nejlepších výkonů této sezóny, dokázali jsme jako jediní porazit Pátek na jeho hřišti a o den mu oddálit postupové oslavy. Nicméně domácí mohou již slavit postup, neboť druhý den Rožďalovice prohrály v Kostomlatech, což Pátku zajistilo jistotu postupu. Pátku gratulujeme a přejeme hodně úspěchů ve vyšší soutěži.

branky: J. Jílek, J. Říha, vlastní

karty: D. Hejduk (ž), T. Šáfr (ž)

sestava: Janura - D. Říha, T. Šáfr, Hejduk, Sutter - Vašák, Jílek, J. Říha (80´ A. Michl), Král (30´ L. Michl) - Hanuš, Bouška (75´ Novák)