První domácí zápas jsme odehráli proti celku z Kovanic. Od úvodního hvizdu jsme byli mnohem aktivnější a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Do té první se dostal P. Bouška. Tomu přihrál M. Hanuš přes celé malé vápno, ale náš útočník z těsné blízkosti nedokázal prostřelit brankáře. Následně střílel z vápna M. Hanuš a jeho střela lízla břevno. O chvíli později opět M. Hanuš vyslal do samostatného úniku P. Boušku, ten si ovšem skákavý balón nedokázal v rychlosti ideálně připravit a mířil znovu do brankáře. Další šance přišla po rohovém kopu, kdy hlavička A. Michla dvakrát poskočila po břevně. Poté ovšem hosté hru vyrovnali a začali hrozit oni. Naší nepozornost po autovém vhazování využil ke střele útočník Kovanic a míč se otřel o břevno. Těsně před poločasovým hvizdem hlavičku hostí zastavil shluk těl na brankové čáře.

Ve druhém poločase pokračovala aktivita hostí. Ti se dostali k několika střelám z prostoru velkého vápna, ale nemířili přesně. Následně se ovšem, stejně jako v prvním poločase, role vyměnily a iniciativu jsme převzali my. Nejprve D. Hejduk po rohovém kopu volil v ideální pozici zakončení nohou a střela šla vysoko nad. Následně dostal P. Bouška přihrávku proti noze, ale osamocen střílel rovněž nad. V závěru zápasu již na hřišti plály emoce, které vygradovaly nešetrným skluzem na M. Hanuše a hráč hostí musel předčasně ze hřiště. Již v nastavení nahrával míč L. Balatka zpět na malé vápno, ale jeho přihrávka skončila na ruce bránícího hráče. Rozhodčí ruku viděl, ale s argumentem, že se takové ruce nepískají, penaltu nenařídil. Zápas tak skončil zřejmě spravedlivou remízou.

karty: M. Sutter (ž), D. Říha (ž), P. Bouška (ž)

sestava: Z. Janura - D. Říha, D. Hejduk, M. Sutter, D. Král - J. Vašák, J. Říha (R. Šáfr), M. Mádle (J. Jílek), A. Michl (L. Balatka) - P. Bouška, M. Hanuš

Zpravodaj Kovanice