V úvodním jarním kole jsme se představili opět za podpory autobusu našich fanoušků v Kostomlatech. Od úvodu zápasu jsme byli lepší, když jsme se pokoušeli o kombinaci. Naproti tomu domácí se snažili především bořit, takže většina jejich útočných akcí se zakládala na nákopech a naopak naše snaha byla mařena v zárodku faulem. Přesto jsme se dostali několikrát na dostřel domácí branky. Mířili jsme však nepřesně, nebo zasáhl domácí brankář. Do první vážné šance se dostával P. Bouška, který od půlky postupoval 1 na 1 stíhán a faulován druhým bránícím hráčem. Náš útočník souboj ustál a dokonce obešel stopera domácích a mířil sám na branku, byl ovšen zastaven rozhodčím, který přerušil hru pro faul a kopali jsme tak standartku z 25 metrů. Za deset minut postupoval náš útočník znovu sám na branku, ale zastavil ho pro změnu ofsajd. Pět minut před koncem první půle se domácí dostali poprvé vážněji do našeho vápna, hráč Kostomlat v souboji upadl a pískala se penalta - 1:0. Těsně před poločasem ještě trefil J. Říha hlavou břevno a P. Bouška těsně minul šibenici domácí branky.

Do druhého poločasu jsme tak nastoupili s cílem vyrovnat. Ovšem spíše se nehrálo, než hrálo, neboť každý souboj končil faulem domácích. Přesto jsme se znovu téměř dostali do jasné brankové příležitosti, když P. Bouška v zápase potřetí mířil sám na branku, ale k velké nevoli našich fanoušků stojících přímo na ofsajdové linii, ho znovu zastavil praporek pomezního rozhodčího. Dvacet minut před koncem navíc domácí vstřelili po brejku gól na 2:0 a bylo po zápase. Nám nezbývá než zabrat v příštích utkáních.

karty: D. Hejduk (ž)

sestava: Z. Janura - D. Říha, M. Kubín, D. Hejduk, M. Sutter - J. Vašák, J. Říha, J. Jílek, M. Mádle (L. Balatka) - P. Bouška, M. Hanuš (A. Michl)