V posledním domácím zápase tohoto roku jsme přivítali na vlastním hřišti Městec Králové. Tušili jsme podobně kvalitní celek jako Rožďalovice či Pátek, což se od úvodu potvrdilo. Hosté ihned od prvního hvizdu chytli slušné tempo a my jsme se tak především bránili. Poprvé Městec zahrozil ze standartky, která proletěla bez doteku celým malým vápnem. Poté již musel zasahovat Z. Janura v naší brance, který reflexivně vyrazil hlavičku hostujícího útočníka z bezprostřední blízkosti. Poté jsme již ovšem inkasovali. Důrazný hráč hostí namazal před malé vápno svému spoluhráči a ten vstřelil nekompromisně o břevno úvodní branku zápasu. Zbytek poločasu se již za stálé územní převahy hostů pouze dohrával.

Do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe. Daleko důrazněji a vypracovali jsme si dvě velké šance. Nejprve se P. Bouška prokličkoval až před brankáře, ale stav se neměnil. Poté odražený míč vrátil centrem před branku J. Vašák, ovšem M. Hanuš zblízka opět nebyl úspěšný. Udeřilo tak na druhé straně, když hosté rychle rozehráli aut a centr našel zcela neobsazeného útočníka, který neměl problém z blízka zápas rozhodnout. Ve zbytku zápasu jsme se snažili výsledek korigovat, ale dobře hrající hosté nás už pustili pouze do jedné šance, kdy centr M. Suttera vracel hlavou J. Říha na M. Hanuše, ovšem jeho střelu zblokoval bránící hráč. S kvalitním soupeřem jsme tak odešli poraženi, ale během zápasu se rozhodně bylo opět na co dívat, k čemuž přispělo tradičně výborné domácí publikum. Děkujeme a těšíme se příští týden na derby na Loučeň.

karty: T. Šáfr (ž), P. Bouška (ž)

diváků: 110

sestava: Z. Janura - D. Říha, T. Šáfr (70´ M. Kubín), D. Král, M. Sutter - L. Balatka, J. Říha, J. Vašák, P. Novák (80. R. Šáfr) - P. Bouška, M. Hanuš

Zpravodaj Městec Králové