V 10. kole jsme na svém hřišti přivítali favorita soutěže - TJ Pátek. Do zápasu jsme vstoupili dobře, když se do první šance dostával P. Bouška, ale jeho zakončení postrádalo důraz. Do druhé se dostal ten samý hráč, když míč zatáhl M. Hanuš a přihrál P. Bouškovi mezi obránci, bohužel našemu kanonýrovi nevyšel krok a nezakončil. Poté se však hra vyrovnala a hosté začali hrozit. Vyhovovalo jim i poměrně úzkostlivé vedení zápasu, kdy každý větší kontakt byl posuzován jako nedovolený a Pátek narozdíl od nás zahrával standartky výborně. První varování jsme ještě přečkali, ale následně hned tři naši hráči nedokázali pokrýt jediného zakončujícího a ten měl již lehkou úlohu. Rovněž na druhé brance nesla vinu naše nedůslednost v bránění, kdy přihrávka za obranu prošla celým vápnem a na jeho konci stál osamocený hráč hostí - 0:2. Následně jsme měli naší největší šanci zápasu, kdy se L. Balatka řítil zcela sám na branku, ale neuspěl. Naopak udeřilo na druhé straně, kdy jsme u rohového praporku nahráli hostům, následovala přihrávka do vápna a prohrávali jsme o tři branky.

Hned v úvodu druhého dějství nás hosté přečíslili a jejich záložník se z rohu vápna trefil výstavně. Ve zbytku utkání se již hosté nikam nehnali a hra se tak opticky vyrovnala. Pátek měl však více brankových příležitostí a několikrát výborně zasáhl Z. Janura v brance. Přesto v závěru zápasu nestačil na další kontr hostů, když jsme jim opět namazali zkaženou přihrávkou. Hosté vyhráli zaslouženě, když kvalita byla na jejich straně. Je jen škoda, že jsme jim vítězství příliš usnadnili hrubými chybami.

karty: P. Bouška (ž), L. Balatka (ž), T. Šáfr (ž)
diváků: 100
sestava: Janura - L. Michl, T. Šáfr, Hejduk, Sutter - Balatka (70´ Mádle), J. Říha (45´ D. Říha), Král, Vašák - Bouška (70´ Novák), Hanuš (80´ R. Šáfr)

Zpravodaj Pátek© 2013-2015 Sokol Všejany - Okresní přebor nymburského okresu