V sobotu 23.8. jsme se konečně dočkali a po usilovné přípravě jsme vyběhli k zápasu prvního kola okresního přeboru. Soupeřem nám byl celek z Kostomlat. V úvodu zápasu panovala z naší strany mírná nervozita a spíše jsme čekali, co předvede soupeř. Po chvilkovém oťukávání jsme se však začali osmělovat. Výsledkem byla první velká příležitost, když v rychlém brejku poslal míč na vápno P. Bouška a našel zcela osamocené A. Michla s J. Vašákem. Prvně jmenovaný na míč nedosáhl a J. Vašák poté sám před brankářem netrefil ideálně. Za chvíli se sám před brankářem na malém vápně ocitl P. Bouška, ale ještě neuspěl. Úspěšný byl až po přihrávce J. Říhy, když samostaný únik zakončil úspěšně. Ke konci poločasu zahrozili poprvé hosté, když střelu kapitána Kostomlat z přímého kopu vytáhla naše nová posila v brance, Zdeněk Janura, ze šibenice na rohový kop. V závěru poločasu se ještě znovu sám před brankářem ocitl J. Vašák, ale nemířil přesně.

Druhý poločas načala velká šance A. Michla, který mířil hlavou z blízka nad. Po autovém vhazování si poté ideálně míč převzal P. Bouška, ale brankář hostí byl ve vzájemném souboji úspěšnější. Zahrozilo i na druhé straně, kdy se před našeho brankáře dostal útočník hostí, ale Z. Janura mu včasným skokem pod nohy šanci zmařil. Rozhodnutí tak přišlo na druhé straně. K tresnému kopu pár metrů před vápnem se postavil D. Hejduk a využil špatného výhledu brankáře střelou pod břevno. Definitivní tečku za utkáním dal L. Balatka, který zužitkoval přihrávku přes celé vápno od P. Boušky střelou do odkryté branky. Do nového ročníku jsme tak vkročili úspěšně a jistě potěšili 196 skvělých fanoušků - děkujeme!

branky: P. Bouška, D. Hejduk, L. Balatka

diváků: 196

sestava: Z. Janura - L. Michl (D. Hejduk), T. Šáfr, D. Říha, M. Sutter - L. Balatka, J. Říha, M. Hanuš, J. Vašák (L. Suk) - P. Bouška (R. Šáfr), A. Michl (M. Mádle)

Zpravodaj Kostomlaty