První výjezd v nové soutěži pro nás představoval zápas v Kovanicích, tedy vzájemný souboj nováčků soutěže. Před začátkem jsme museli počítat ztráty, neboť ke zraněnému D. Královi přibyl minulý týden L. Michl a v poločase také M. Sutter. Navíc P. Bouška a M. Mádle zápas sledovali pouze online, každý z jiného kouta světa. Volání o pomoc tak vyslyšel po minulé sezóně končící M. Kubín, který nás nenechal ve štychu a k zápasu přijel rovnou z dovolené. První poločas byl veden z obou stran především opatrně v zadních řadách. Do první velké příležitosti se dostali domácí, když sám na branku šel domácí útočník. Ve vzájemném souboji byl však úspěšnější náš brankář. Poté jsme zahrozili i my, když J. Vašák zatáhl míč až do vápna a adresoval prudkou přihrávkou L. Balatku, tomu chyběl krok, aby uklízel do prázdné branky. Přesto jsme šli do vedení, když protiútok táhl M. Hanuš, před vápnem nevymýšlel a míč napálil bodlem. Ten se od tyče odrazil do branky a do kabin jsme šli s nejtěsnějším vedením.

Druhý poločas načala šance domácích, ale s tečovanou standartkou si poradil opět Z. Janura v brance. Domácí měli v tu dobu územní převahu, kdy zkoušeli několik dobrých střel ze střední vzdálenosti. Dostali se ještě do jedné vážnější příležitosti, když se po další standartce dostal k míči jeden z útočících hráčů, ale nemířil přesně. V závěru už jsme hrozili pouze my, když jsme šli 3x sami na branku, ovšem síť jsme již nerozvlnili. Domů tak vezeme důležité tři body. Velký dík patří opět početné skupině našich fanoušků. Nelze však opomenout ani domácí fanoušky, oba tábory se postaraly o výbornou atmosféru.

branka: M. Hanuš

karty: L. Balatka (ž), D. Hejduk (ž), M. Hanuš (ž)

sestava: Z. Janura – D. Říha, T. Šáfr, D. Hejduk, M. Sutter (L. Suk) – L. Balatka, J. Říha, M. Hanuš, R. Šáfr (M. Kubín) - J. Vašák, A. Michl